معرفی سالنامه الکترونیک سلامت

اشتراک گذاری :

گاهاً پیشرفت فناوری برای افراد دوگانه عمل می کند ، از یک طرف موبایل و رسانه های اجتماعی باعث تلف کردن ساعتها از زمان خود برای استفاده از آنها می شود و از طرف دیگر هر روز نرم افزار و فناوری جدیدی منتشر شده که به ما در نظم برنامه زمانی  و بسیاری از موارد دیگر کمک می کند. در صورتی که برنامه ای مفید و موثر باشد ، فوایدی نظیر افزایش بهره وری ، خیالی آسوده و ... به همراه خواهد داشت. استفاده از فناوری برای کنترل و بهینه کردن زمان و برنامه کاری ، قابلیت انگیزشی بوده که نمی توان از آن صرف نظر کرد. در این مقاله به معرفی نرم افزار جدید در قالب سالنامه الکترونیک سلامت در حوزه پزشکی می پردازیم.

سالنامه الکترونیک سلامت چیست ؟

بعد از آنکه فناوری آنلاین در همه بخش ها مورد استفاده قرار گرفت ، نوبت به بخش پزشکی رسید. سالهاست که پزشکان در آغاز سال نو ، دفتر یا سررسیدی تهیه کرده و به منشی مطب داده تا نوبتها را در آن ثبت نمایند. اما آیا دیگر وقت آن نرسیده که این روش سنتی و دستی را کنار گذاشت و به فناوری آنلاین روی آورد ؟ آیا موقع آن نیست که صرفه جویی در وقت و هزینه را آغاز کنیم ؟ آیا زمان آن نیست که بیشتر به فکر طبیعت باشیم و کمتر از دفترها و سررسیدها که باعث قطع درختان می شود ، استفاده کنیم؟ همین درختان هستند که نبض زمین و ریه تنفسی شهرها هستند ، اما به راحتی توسط انسانها قطع شده و مورد استفاده قرار می گیرند .

سالنامه الکترونیک سلامت ، برنامه ای است مخصوص استفاده منشی و پزشک برای نوبت دادن به بیماران مطب که طرحی نوآورانه از سررسیدهای نوبتدهی دفتری مطب می باشد. این نرم افزار مطب می تواند در کلینیک ها ، درمانگاه ، بیمارستان و دیگر محیط های کاری با مراجعات بالا مورد استفاده قرار گیرد. سالنامه الکترونیک راه حلی مناسب برای حل مشکلات نوبت دهی در مطب ، شلوغی دفتر و احتمال خط خوردگی های متوالی به دلیل لغو یا جابجایی نوبتها توسط بیماران و ... می باشد. این برنامه به صورتی است که می توان نوبت تمامی مراجعه کننده ها را به صورت آنلاین و تحت وب بدون مراجعه به دفتر ثبت ، حذف یا جابجا کرد.

فواید سالنامه الکترونیک سلامت :

* یکی از مزیت های این سالنامه آنلاین این است که دیگر نیازی نیست که برای ثبت نوبت حتماً در محل کار یا  مطب حضور داشته باشید. به دلیل تحت وب بودن آن و قابلیت استفاده با موبایل ، تبلت یا کامپیوتر ، به راحتی می توان به برنامه دسترسی پیدا کرد و نوبت ها را در آن ثبت کرده و یا تغییر داد. بعد از بروز و گسترش شیوع ویروس منحوس کرونا ، حضور در مطبها و کلینیک ها به یک معضل تبدیل شده بود ، اما با ظهور این سالنامه الکترونیک سلامت ، پرسنل و منشی به راحتی از هر مکانی می تواند به بیماران نوبت داده و نوبتشان را به آنها پیامک کند.

* از مزیت های دیگر این سالنامه الکترونیک سادگی پنل برنامه و استفاده آسان از آن است. یک برنامه کاربری در صورتی که بدون پیچیدگی بوده و بتوان به راحتی با آن کار کرد ، برای همه مخاطبان جذاب تر بوده ، با توجه به اینکه نیاز به آموزش برنامه خاص ، توانمندی خاص یا معلومات زیاد برای استفاده از آن نخواهد داشت. حتی در گوشی های هوشمند نیز توسط منشی و خود پزشک قابلیت استفاده دارد.

* این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که در صورت تمایل به نوبتدهی در سالهای بعد هم بتوانید به راحتی نوبتدهی نمایید. خصوصاً در اواخر سال این اتفاق بیشتر می افتد که بسیاری از مراجعه کنندگان مطبها نوبت بعدیشان در سال بعد می باشد و منشی ها به دلیل اینکه هنوز سررسید دفتر نوبتدهی برای سال بعد ندارند ، از نوبتدهی امتناع بعمل می آورند. نرم افزار سالنامه الکترونیک در این موقع به کمک شما آمده و با ارائه نوبتدهی بینهایت و بدون محدودیت می توانید نوبتهای بیماران را در سال بعد نیز ثبت نمایید.

* از توانمندی های دیگر برنامه سالنامه الکترونیک ، سلامت قابلیت سرچ و جستجوی بیماران با استفاده از شماره تماس ، نام ، نام خانوادگی و کد ملی بیمار می باشد که در مواقع ضروری و برای پیدا کردن نوبت بیمار بسیار مهم می باشد. فرض کنید بیماری در مطب شما نوبت دارد و نوبت خود را فراموش کرده ، تنها با گرفتن یک شماره موبایل که در سیستم نوبتدهی نیز ثبت شده می توان به جستجوی نوبت بیمار پرداخت و روز و ساعت دقیق نوبت را به وی یادآوری نمود.

* قابلیت دیگر سالنامه الکترونیک ، استفاده همزمان چند کاربر یا منشی برای نوبت دادن به بیماران است که می توانند در یک زمان واحد بدون هیچ اختلالی وارد برنامه نوبتدهی شده و نوبتها را ثبت نمایند. این مزیت در مراکز شلوغ و کلینیک ها بیشتر خود را نشان می دهد که دارای چندین پزشک و منشی بوده و نیاز به این است که هر منشی برای نوبت بعدی بیمار ، از برنامه سالنامه الکترونیک استفاده کند.

* مزیت دیگر این سالنامه الکترونیک امکان پرداخت بعد از نوبتدهی با ارسال لینک پرداخت به بیماران است . بدین منظور بعد از نوبت دادن به بیمار در نرم افزار مطب ، می توان لینک پرداخت را از طریق نرم افزار برای بیمار پیامک نمود. بیمار پس از دریافت پیامک حاوی لینک پرداخت می تواند اقدام به پرداخت آنلاین و غیرحضوری هزینه ویزیت نماید. با این کار می تواند در روز نوبت بدون معطل شدن برای پرداخت حضوری در زمان نوبت خود به مطب مراجعه نموده و توسط پزشک ویزیت شود. در کلینیک ها ، مراکز پزشکی شلوغ ، مراکز رادیولوژی و ام آر آی و ... نیز وضع به همین منوال است . با توجه به حجم نوبتدهی بالا می توان با پرداخت غیرحضوری توسط این نرم افزار از معطلی های کلافه کننده حضوری خلاصی یافت.  

نرم افزار پزشکی سپاس 92

اینستاگرام : sepas92

سایت : sepas92.ir

 

مقالات مشابه


logo