تفاوت نرم افزار PACS و نرم افزار جایگزین فیلم رادیولوژی PPQ

با روی کار آمدن فناوری دیجیتال در حوزه های مختلف پزشکی و رادیولوژی، نرم افزارهای مختلفی برای سهولت انجام کار ، همراه با دقت و سرعت بالا ، تشخیص های پزشکی و درمان بیماران به بازار می آید. چرا که متخصصین این فن هر روزه به فکر ایده ای نو در آسان ساختن و بهتر کردن زمینه های مختلف پزشکی می باشند.

کم خونی یا آنمی (Anemia)

آنمی یا کم خونی زمانی رخ می دهد که گلبول های قرمز خون که وظیفه انتقال اکسیژن به بدن را دارند ، کافی نباشند و در نتیجه آن علائمی چون سرماخوردگی ، خستگی و ضعف در بدن فرد مشاهده می شود. آنمی بر چند نوع است که شایع ترین نوع آن در جهان کم خونی ناشی از کمبود آهن معدنی در خون می باشد که سطح پایین گلبول های قرمز و هموگلوبین خون را در بر می گیرد.

مزایای سالنامه الکترونیک سلامت چیست ؟

نرم افزار سالنامه الکترونیک همانطور که از نامش پیداست نرم افزاری است که به عنوان یک سالنامه آنلاین و تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد و مخصوص مطب برای استفاده منشی و پزشک در جهت نوبت دادن به بیماران مطب می باشد. سالنامه الکترونیک به دلیل تحت وب بودن در همه وقت و همه مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد

معرفی سالنامه الکترونیک سلامت

گاهاً پیشرفت فناوری برای افراد دوگانه عمل می کند ، از یک طرف موبایل و رسانه های اجتماعی باعث تلف کردن ساعتها از زمان خود برای استفاده از آنها می شود و از طرف دیگر هر روز نرم افزار و فناوری جدیدی منتشر شده که به ما در نظم برنامه زمانی  و بسیاری از موارد دیگر کمک می کند. در صورتی که برنامه ای مفید و موثر باشد ، فوایدی نظیر افزایش بهره وری ، خیالی آسوده و ... به همراه خواهد داشت.

حذف فیلم رادیولوژی

امروزه کمتر کسی است که با رادیولوژی آشنایی نداشته باشد. در صورت تروما یا حادثه و یا دردهای استخوانی ، زمانی که به پزشک مراجعه کنیم ، پزشک با تجویز عکسبرداری با اشعه X اقدام به تشخیص می کند. تصاویری که بوسیله اشعه X گرفته می شود ، روی فیلم های رادیولوژی ، سی دی و کلیشه کاغذی چاپ می شود

بیماری کبد چرب

بیماری کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های کبدی است که حدود 25% افراد را درگیر کرده است. این بیماری با چاقی ، دیابت نوع 2 ، مصرف الکل و دیگر اختلالاتی که در برابر انسولین مقاوم هستند، مرتبط می باشد. اگر بیماری کبد چرب به درستی درمان نشود می تواند باعث بروز  بیماری های جدی کبدی و دیگر مشکلاتی در سلامتی تبدیل شود.

فشار خون بالا در بارداری

فشار خون بالا high blood pressure که با نام فشار خون نیز شناخته می شود ، فشار خونی است که بالاتر از حد طبیعی می باشد. با توجه به این که فشار خون در طول روز بر اساس فعالیت ها تغییر می کند ، اما اگر به طور مداوم بالاتر از حد نرمال باشد منجر به عارضه فشار خون بالا می گردد.

تومورهای مغزی در کودکان

تومورهای مغزی با رشد غیرطبیعی بافت در مغز شکل می گیرد . این تومورها می توانند به مناطقی از مغز که نقش کلیدی در عملکردهای شناخت و رفتار و حفظ حیات دارند ، برخورد کرده و در کار مغز اختلال ایجاد کنند که منجر به عوارض وخیم گردند. 

PPQ نرم افزار حذف کلیشه و فیلم رادیولوژی چیست ؟

PPQ از عبارت paper print in QR گرفته شده است و به معنای چاپ کاغذی در QR کد می باشد. QR کد ها نوعی بارکد هستند که کم و بیش با این کدها آشنایی داریم و شبیه به کدهای دارای خطوط عمودی روی محصولات و کالاهای خریداری شده می باشند.

تفاوت سالنامه سلامت الکترونیک با پرونده پزشکی دیجیتال

دنیای مدرن امروز با فناوری در هم آمیخته تا جایی که بدون بهره گیری از فناوری دیجیتال زندگی سخت بنظر می رسد. در این میان پزشکان و دنیای پزشکی از این قاعده مستثنی نیستند. هر راه حل و سیستم نرم افزاری که بتواند به دنیای پزشکی کمک کند بسیار مغتنم می باشد.

بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون Parkinson’s disease در واقع یک اخلال پیشرونده در سیستم عصبی بوده که بر روی حرکات فرد تاثیر می گذارد. علائم به صورت تدریجی ظهور پیدا کرده ، گاهی اوقات با لرزش اندک دست که حتی قابل توجه نیز نمی باشد. 

از دست دادن بینایی و دیابت

شمار مبتلایان به دیابت در جهان از مرز 400 میلیون گذشت که سهم ایران بیش از 8 میلیون دیابتی می باشد. تغذیه ناسالم و کاهش فعالیت جسمانی از مهمترین دلایل ابتلای افراد به دیابت می باشد که با اصلاح تغذیه و افزایش فعالیت جسمی می توان از ابتلا به آن پیشگیری کرد. 

logo