مزایای سالنامه الکترونیک سلامت چیست ؟

اشتراک گذاری :

نرم افزار سالنامه الکترونیک همانطور که از نامش پیداست نرم افزاری است که به عنوان یک سالنامه آنلاین و تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد و مخصوص مطب برای استفاده منشی و پزشک در جهت نوبت دادن به بیماران مطب می باشد. سالنامه الکترونیک به دلیل تحت وب بودن در همه وقت و همه مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد چه در مطب و محل کار و چه در منزل . این سالنامه می تواند در درمانگاه ها ، کلینیک ها ، بیمارستان ها ، مراکز رادیولوژی و ام آر آی و ... نیز مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه مراکز درمانی دارای مراجعات زیادی بوده و استفاده از سررسید و دفتر نوبتدهی در این مراکز بسیار سخت و با مشکلات همراه می باشد. نرم افزار سلامت الکترونیک به کمک آمده و با تعریف برنامه برای هر پزشک می توان به صورت آنلاین ، نوبتدهی بیماران را انجام داد.

نرم افزار سالنامه الکترونیک سلامت برای هر پزشک در مطب تعریف می شود و برنامه کاری روزانه بر اساس شیفت پزشک تنظیم می گردد. اگر پزشکی دارای دو مطب باشد در روزهای کاری متفاوت ، می توان دو برنامه کاری برای هر مطب تنظیم کرده تا براحتی منشی های هر مطب بتواند برای هر برنامه نوبتدهی نمایند.

مزایای سالنامه الکترونیک سلامت :

* دارای پنل کاربری آسان و بدون تکلف و پیچیدگی بوده که به راحتی توسط پزشک و منشی قابل استفاده می باشد و نیاز به ابزار خاصی نیست. تنها با داشتن یک گوشی موبایل ، تبلت یا لپ تاپ و ایجاد اتصال به اینترنت می توان در این سالنامه الکترونیک به ثبت نوبت پرداخت.

* در صورتی که پزشکی دو مطب داشته باشد ، امکان ایجاد برنامه نوبتدهی برای هر مطب وجود دارد. در کنار آن اگر پزشکی بجز ویزیت خدمات دیگری نیز انجام دهد که باید برای آن ها زمان بندی داشته باشد ، به راحتی می توان برنامه برای خدمات دیگر ایجاد کرد.

* در صورتی که مرکز درمانی یا کلینیک دارای چند پزشک باشد ، باید نرم افزار مطب توسط هر پزشک جداگانه تهیه گردد و برنامه های هر پزشک مجزا در سالنامه الکترونیک ثبت شود ، تا منشی هر پزشک بتواند به راحتی در برنامه پزشک خود نوبتدهی کند.

* مجهز به گزینه جستجو با نام و نام خانوادگی و شماره موبایل برای یافتن نوبت بیماران می باشد . اصولاً در مطب هایی که مراجعین بیشتری داشته و نوبتها طولانی می باشد ، این اتفاق بیشتر رخ می دهد که نوبت خود را فراموش کنند. استفاده از سالنامه الکترونیک سلامت این امکان را برای شما فراهم می سازد که به سادگی مشکل نوبت بیماران را حل کنید.

* دارای گزینه برنامه روز جاری برای پرینت گرفتن یا یافتن روزی خاص برای نوبت بیمار مورد نظر

* دارای امنیت بالا در ثبت اطلاعات می باشد. امنیت بالا باعث جلوگیری از دسترسی هکرها و حمله های سایبری می شود.

* در صورت داشتن چند منشی و کاربر می توان برای هر منشی یک نام کاربری تعریف کرد. و این امکان وجود دارد که همزمان توسط چند کاربر در مکان های مختلف از سالنامه الکترونیک استفاده شود.

* ارسال پیامک نوبت به بیماران از قابلیت های دیگر این نرم افزار می باشد. سالنامه الکترونیک سلامت با ارسال روز و ساعت نوبت بیماران به گوشی بیمار ، از ایجاد سردردگمی جلوگیری کرده و نیازی به تماس دوباره نمی باشد.

* امکان ارسال لینک پرداخت پیش از مراجعه به مطب در این نرم افزار سالنامه الکترونیک وجود دارد. بطوری که لینک پرداخت توسط نرم افزار ارسال گردیده و بیمار با پرداخت آنلاین قبل از مراجعه به پزشک یا کلینیک در زمان نوبت خود بدون معطلی های بعدی برای پرداخت هزینه به مطب مراجعه می کند. و این قابلیت با وجود بیماری کرونا و غیرحضوری شدن بسیاری از کارها کمک بزرگی برای رهایی از معطلی و صرفه جویی در زمان دارد.

* با توجه به سرعت محدود اینترنت در کشور ، نرم افزار سالنامه الکترونیک دارای سرعت بالا در ثبت نوبت می باشد.

* در این نرم افزار می توان روزهای تعطیل و غیر تعطیل را مشخص کرد تا بدون ایجاد تداخل و مشکل نوبتدهی انجام گیرد.

* افزایش درآمد : به دلیل قابلیت استفاده در گوشی و اینترنت ، استفاده در هر زمان و مکان میسر می گردد . لذا توانایی دورکاری و استقرار نیروها در مکان های مختلف را دارد. برای مثال پزشکی که دارای دو مطب است می تواند در روزی که در مطب دیگر حضور ندارد ، با دایورت کردن تلفن ، تمام تماس های بیماران جهت گرفتن نوبت را در مطبی که حضور دارد توسط منشی پاسخ داده و اقدام به نوبتدهی مطب دوم خود در سالنامه الکترونیک سلامت نماید. بدین ترتیب تمامی تماسها پاسخدهی شده و نوبتها ثبت می گردد و افزایش مراجعین و به طبع افزایش درآمد را در پی خواهد داشت. حتی در روز تعطیل و ساعت غیرکاری نیز این امر میسر می باشد که بدون مراجعه به مطب و بدون استفاده از دفتر نوبتدهی مطب به راحتی و به صورت آنلاین نوبتها ثبت گردد.

* نرم افزار سالنامه الکترونیک سلامت با بایگانی کردن تمامی اطلاعات مربوط به نوبت بیماران ، شما را از نگرانی درباره گم شدن و موارد دیگر فارغ می سازد. تنها با داشتن کد کاربری و رمز عبور از هر دستگاه دیگری می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

تفاوت دفتر نوبتدهی مطب با سالنامه الکترونیک سلامت ؟

* سررسید و دفتر نوبتدهی در مطب ها ابتدای هر سال توسط پزشک تهیه شده و به منشی داده می شود. این دفاتر دارای ایراداتی هستند و بعد از مدتی که مورد استفاده قرار گرفت ، با ایجاد خط خوردگی ها و لغو و جابجایی نوبتها دچار شلوغ کاری می شود. سالنامه الکترونیک از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری می کند. می توانید با نوبت مدنظر را لغو کرده و به راحتی نوبت بیمار را جابجا کنید بدون هر گونه ایجاد مشکل.

* در صورت داشتن دفتر نوبتدهی ، اگر بیماری تماس گرفته و از نوبت خود سوال بپرسد که آن را فراموش کرده ، به سختی می توان نوبت را پیدا کرد. سالنامه الکترونیک با دارا بودن گزینه سرچ و جستجو شما را از این مشکل فارغ می سازد و به راحتی می توانید نوبت بیمار را با سرچ شماره موبایل یا نام پیدا کنید.

* دفاتر دارای صفحات محدود و به تعداد همان سال بوده ، در صورتی که اواخر سال باشد ، نوبتدهی برای سال آینده به بعد از تهیه سالنامه های دفتری موکول می گردد و عملاً نوبتی داده نخواهد شد. اما در مقابل سالنامه الکترونیک سلامت ، نوبتدهی به صورت بینهایت داشته و به راحتی می توان با اعمال تاریخ در سال بعد نیز نوبت دهی نمود.

* در دفاتر و سالنامه های دفتری به تعداد همان صفحه می توان نوبتدهی نمود و بیش از تعداد سطرهای آن نوبتدهی غیرممکن است و این در صورتی است که در سالنامه الکترونیک می توان برنامه را به تعداد دلخواه حتی بینهایت تنظیم کرد.

نرم افزار پزشکی سپاس92

اینستاگرام : sepas92

سایت : sepas92.ir

مقالات مشابه


logo