PPQ نرم افزار حذف کلیشه و فیلم رادیولوژی چیست ؟

اشتراک گذاری :

PPQ از عبارت paper print in QR گرفته شده است و به معنای چاپ کاغذی در QR کد می باشد. QR کد ها نوعی بارکد هستند که کم و بیش با این کدها آشنایی داریم و شبیه به کدهای دارای خطوط عمودی روی محصولات و کالاهای خریداری شده می باشند. این کدها اطلاعاتی را هنگام خواندن توسط اسکنر مجهز به تفسیر ارائه می دهند. PPQ نرم افزارحذف کلیشه و فیلم رادیولوژی با استفاده از یک QRکد است ، برای حل مشکلات مربوط به چاپ تصاویر رادیولوژی که به کمک آن می توان از شر کلیشه های کاغذی و فیلم های رادیولوژی راحت شد و تصاویری با کیفیت بالا و حجم کم بدون ترس از آسیب و پارگی و گم شدن داشت.

 QR کد چیست ؟

QR کدها (به معنای پاسخ سریع quick response) برای اولین بار در اواسط دهه 90 در ژاپن توسط سازنده خودرو تویوتا مورد استفاده قرار گرفت. هدف از استفاده از این کدها ، پیگیری قطعات مورد استفاده در خودروها بود. اما رفته رفته برای اهداف اطلاع رسانی و تبلیغات به عنوان روشی سرگرم کننده برای رمزگذاری و اشتراک اطلاعات اضافی با مصرف کنندگان مورد استفاده قرار گرفت. با افزایش دادن قابلیت این کدها به سمت و سوی دینامیک و پویا شدن ، با دارا بودن لینک کوتاه به یک صفحه محتوایی منتهی شده و اطلاعات را به صورت چند رسانه ای با حجم بیشتر به مخاطبین ارائه می دهد. نوع پیشرفته این کدها از بعد ظاهری و محتوایی دارای قابلیتهای ویژه برای تبلیغات ، اطلاع رسانی و سایر کاربردها می باشد.

نرم افزار PPQ :

یکی از جدیدترین کاربردهای QR کد ها که در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد نرم افزار PPQ می باشد. این نرم افزار در سال 1397 در واحد R&D شرکت تصویر درمان سپید با همکاری مهندس شیخی نژاد و دکتر قایقران نوآوری گردید. کار این نرم افزار بدین گونه است که دیگر نیازی به چاپ تصاویر رادیولوژی روی کاغذ یا فیلم و حتی سی دی نبوده و تنها با داشتن کارت بارکد مربوط به بیمار (که توسط مراکز رادیولوژی به بیمار داده می شود) و یک گوشی اندروید و اسکن کردن بارکد مربوطه با یک بارکد اسکنر قابل نصب در گوشی های اندروید (می توانید از گوگل دانلود کنید) ، تمامی تصاویر انتخاب شده برای چاپ تصاویر ام ار ای ، سی تی و یا رادیولوژی بیمار با کیفیت بالا در دسترس قرار می گیرد.

مزایای نرم افزار حذف فیلم رادیولوژی PPQ :

- دسترسی آسان : این نرم افزار مطب پیشرفت بزرگی در علم پزشکی و رادیولوژی می باشد. چرا که رویت تصاویر رادیولوژی را منوط به کاغذ و فیلم و سی دی نکرده ، بلکه در هر لحظه و توسط یک گوشی اندروید می توان به تصاویر بیمار دست یافت. این تصاویر دارای حجم کم اما کیفیت بالا بوده و همیشه در دسترس می باشد.

- پایین آوردن هزینه ها : با حذف فیلم و سی دی ، هزینه های مربوط به آنها نیز حذف می گردد.

- پرینتر مجازی : شاید این نام به گوشتان خورده باشد. به نرم افزار PPQ پرینتر مجازی هم گفته می شود. بدین منوال که تمام تصاویر انتخاب شده توسط کارشناس رادیولوژی برای چاپ که عموماً بهترین تصاویر برای تشخیص پزشکی می باشند ، توسط این نرم افزار نمایش داده می شود.

دارای امنیت بالا و بدون آسیب : همانگونه که نگهداری از یک کارت بسیار راحت تر و آسان تر بوده ، تصاویر دراین نرم افزار با امنیت بالا نگهداری می شوند و دیگر نباید نگران پاره شدن ، آسیب رسیدن ، خراب شدن فیلم و کاغذ باشید.

- سرعت و دقت بالای تصاویر نیز از دیگر ویژگی های این نرم افزار QR است. سرعت بالای تصاویر با قابلیت نمایش در کمتر از 5 ثانیه و دقت تصاویر با کیفیت 1024DPI قابل توجه می باشد.

- و در نهایت گزینه بسیار مناسبی برای استفاده پزشکان ، خصوصاً پزشکان اورژانس ، جراحان در حین جراحی با استفاده آسان توسط گوشی موبایل حتی در حین جراحی می باشد که نیازی به نام کاربری و رمز ورود و ... نداشته و تنها با یک بارکد می توان به تصاویر دسترسی پیدا کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این نرم افزار حذف فیلم رادیولوژی می توانید با شماره تماس 09111366703 تماس حاصل فرمائید.

 

مقالات مشابه


logo